Opolska 23a/6 77 466 01 13;   +48 797 714 614 gok@walce.pl  Dostosuj rozmiar czcionki
A- A A+

Uczcili biskupa z Tours

Autor: Marta
utworzono 13 listopad, 2018
Odsłony: 392

Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach już po raz 15 zorganizowała obchody dnia św. Marcina.

Wszystko rozpoczęło się 9 listopada o godzinie 16:00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Walentego. Po jej zakończeniu uformował się orszak z lampionami, któremu przewodził św. Marcin na koniu. Podczas pochodu przygrywała Orkiestra Dęta Gminy Walce. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy OSP Walce. Na trasie pomiędzy kościołem a Gminnym Ośrodkiem Kultury do przemarszu dołączali kolejni mieszkańcy Walec i okolić. Po dotarciu na miejsce na placu przed budynkiem GOK-u odbyło się przedstawienie dotyczące historii św. Marcina. Pokazane było m.in. spotkanie świętego z żebrakiem.

Dalsza część artystyczna odbyła się już w sali waleckiego GOK-u, która była wypełniona do ostatniego miejsca. Uczniowie przygotowali specjalny program artystyczne – była recytacja wierszyków, prezentacja utworów muzycznych czy taniec. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Było coś dla duszy, nie mogło zabraknąć również czegoś dla ciała – zadbali o to rodzice uczniów PSP w walcach. W holu można było tradycyjnie już zakupić pyszne rogaliki świętomarcińskie, a na zewnątrz na wszystkich chętnych czekały kiełbaski z grilla.

Tygodniki Krapkowicki

phoca_thumb_l_TYG_0076.JPG

phoca_thumb_l_TYG_0095.JPG

phoca_thumb_l_TYG_0102.JPG

phoca_thumb_l_TYG_0256.JPG