Opolska 23A; 77 466 01 13;  gok@walce.pl  Dostosuj rozmiar czcionki

Autor: Marta
utworzono 02 czerwiec, 2019
Odsłony: 331

Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców całej gminy przygotowano wiele atrakcji. Obchody miały miejsce w niedzielę 2 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach.

N godz. 15.00 zaproszono wszystkich chętnych do Sali widowiskowej domu kultury, gdzie aktorzy Teatru Bajaderka przedstawili spektakl „Cyberprzestrzeń”. Jego bohaterami byli Panna Chmurka i Pan Obłoczek, którzy próbowali dowiedzieć się, jak znaleźć równowagę w korzystaniu z dobrodziejstw technologii, nie tracąc kontaktu ze światem rzeczywistym. Panna Chmurka to dusza towarzystwa, uwielbia poznawać świat, podróżować i czytać ciekawe książki. Pan Obłoczek nie stroni od komputera i internetu. Dzięki nim widzowie mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z technologii. Spektakl przypadł najmłodszym do gustu, o czym może świadczyć sala wypełniona do ostatniego miejsca.

DDDSC_0065.JPG

DDDSC_0073.JPG

Podczas obchodów Dnia Dziecka miało miejsce również ważne wydarzenie – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na Terenie Gminy Walce. Do konkursu zgłoszono ponad 250 prac, spośród których wyłoniono wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W jury znaleźli się: Ilona Wyciślok, Anna Wolny, Sylwester Klimowicz i Barbara Labisz.

Kopia_KPDSC_0042.JPG

Najlepsi otrzymali dyplomy, szklane statuetki z miniaturą swojej pracy, pocztówki z nadrukiem wszystkich wyróżnionych prac oraz kalendarze.

Kopia_KPDSC_0033.JPG

Wyróżnienia w kategorii przedszkoli:

Ewa Brabańska (oddział Stradunia)

Matylda Heinz (oddział Brożec)

Julia Tomanek (oddział Brożec)

Helena Gawlica (oddział Stradunia)

Łucja Gogolok  (oddział Brożec)

Hanna Twardy   (oddział Walce)

Wyróżnienia w kategorii klas I – IV:

Oliwer Malejka (S.P. Walce)

Laura Malejka  (S.P. Walce)

Mateusz Waloszek  (S.P. Walce)

Aleksandra Trela  (S.P. Walce)

Karolina Gawlica  (S.P. Stradunia)

Paulina Deszczka  (S.P. Stradunia)

Wyróżnienia w kategorii klas V – VII:

Łukasz Berlik     (S.P. Walce)

Florian Kurpiela  (S.P. Brożec)

Julia Berlik      (S.P. Walce)

Emilia Bulla      (S.P. Brożec)

Julia Przywara    (S.P. Stradunia)

Maksymilian Cichoń  (S.P. Stradunia)

Na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Można było poskakać na trzech dmuchanych zamkach oraz wykonać zmywalny tatuaż. Każdy mógł otrzymać balonik. Można było posilić się watą cukrową i popcornem. Starsi mogli zakupić kawę, kołacz czy dania z grilla. Wiele emocji wywołał pokaz ratownictwa przygotowany przez strażaków z OSP Walce i OSP Odrowąż. Szczególne zainteresowanie wzbudziło rozcinanie samochodu. Wspólne zabawy i świętowanie trwało do późnych godzin popołudniowych. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Walce, Gminny Ośrodek Kultury raz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tygodnik Krapkowicki (madzia)