Opolska 23A; 77 466 01 13;  gok@walce.pl  Dostosuj rozmiar czcionki

A- A A+

XXVIII Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach - 23 i 24 listopada 2019 r.

Autor: Marta
utworzono 25 listopad, 2019
Odsłony: 425

Jury w składzie:

Przewodniczący  Mariusz Drożdżal

Członek    Andrea Hampel          

Członek    Ewa Magosz

 

Sponsorami byli:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Konsulat Generalny Niemiec

Zarząd Wojewódzki TSKN w Opolu

Samorząd Województwa Opolskiego

L.p.

Miejsce

ilość punktów

 Nazwa chóru i miejscowość

1.

Złote pasmo

 24

Chór Na Obcasach - Ozimek

2.

 22

Chór Heimat – Gliwice-Ostropa

3.

21

Brosci Chorus - Brożec

4.

Srebrne pasmo

 20

Chór Heimatklang - Kłodnica

5.

 19

Cantate - Pawłów

6.

 18

Krappitzer Chor – Krapkowice-Otmęt

7.

Brązowe pasmo

 16

Eichendorffchor - Racibórz

8.

 15

DFK Chor Tarnau – Tarnów Opolski

9.

 12

Veni Cantare - Wielowieś

10.

Specjalne wyróżnienie Jury za profesjonalny warsztat dyrygencki

 

Anna Skiba

DSC_0001.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0040.JPG

DSC_0046.JPG

 

DSC_0052.JPG

DSC_0054.JPG

DSC_0058.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0066.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0084.JPG

L.p.

Miejsce

ilość punktów

Nazwa zespołu i miejscowość

1.

Nagroda specjalna

 

Opole Youth Choir 1 - Opole

2.

Złote Pasmo


 23,5

Viva la musica - Strzelce Opolskie

3.

 23

Zum Singen Geboren - Chocianowice

4.

 22

Dobrzenianki - Dobrzeń Wielki

5.

 22

Przysieczanki - Przysiecz

6.

Srebrne pasmo


 21

Seniores - Łącznik

7.

 21

Kupskie Echo - Kup

8.

 21

Echo Krośnicy - Krośnica

9.

 21

Kőrnitzer Stimme - Kórnica

10.

 20

Heidi - Ozimek

11.

 20

Kosorowiczanki - Kosorowice

12.

 20

Walczanki - Walce

13.

Brązowe Pasmo


 19

Opolskie Dziołchy- Oppelner Mäedels - Ozimek-Antoniów

14.

 19

Zespół śpiewaczy Echo - Kamień Śląski

15.

 17,5

Długomiłowiczanki -Długomiłowice

16.

 16

Heimatglocken - Kotórz Mały

17.

 15

Freundschaft - Zdzieszowice

18.

 45,5

Frohsinn - Ujazd

19.

Wyróżnienie dla akompaniatora

 

Józef Palt

DSC_0091.JPG

DSC_0096.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0111.JPG

DSC_0132.JPG

DSC_0138.JPG

DSC_0146.JPG

DSC_0149.JPG

DSC_0150.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0156.JPG

DSC_0162.JPG

DSC_0166.JPG

DSC_0173.JPG

DSC_0176.JPG

DSC_0177.JPG

DSC_0188.JPGDSC_0186.JPG

DSC_0190.JPG

DSC_0193.JPG

DSC_0205.JPG

DSC_0215.JPG

DSC_0221.JPG

Gwiazdą wieczoru był Markus

DSC_0241.JPG

DSC_0246.JPG

DSC_0254.JPG

DSC_0273.JPG

DSC_0394.JPG

DSC_0401.JPG